Tomasz i Marta Janiewicz i Doświadczanie Teraźniejszości Poprzez Ciało i Gry Aktorskie

Tomasz i Marta Janiewicz
„Doświadczanie teraźniejszości poprzez ciało i gry aktorskie”
 
Radość to najpierwotniejsze z naszych marzeń.  Żyjemy po to, aby być szczęśliwi.  Czerpiemy radość z bycia sobą, połączenia z drugą osobą, stawania się częścią większej całości, odkrywania swoich własny wewnętrznych zasobów, a szczególnie ze świadomego bycia tu i teraz.  Będąc wszystkimi zmysłami w chwili obecnej, zachwycamy się jej niezwykłością.  Jesteśmy wdzięczni za każde doznanie każdym z naszych zmysłów.  Gdy jeszcze dodamy nasze emocje i kontakt z drugim człowiekiem, ta chwila staje się przeogromnie bogata i fascynująca.
Na warsztatach tworzymy atmosferę otwarcia, ciepła i spontaniczności.  Rozpościeramy skrzydła wyobraźni i pozwalamy się jej ponieść.  Czerpiąc inspiracje z momentu oraz otoczenia w którym jesteśmy, jak też z drugiego człowieka, wybieramy się w fascynującą podróż w nieznane.  Po drodze odkrywamy samych siebie, rozwijamy nasze talenty i z lekkością i satysfakcją pokonujemy przeszkody.  Doświadczamy prawdziwego połączenia z drugą osobą i otaczającym nas światem.
 

Iskra Serca. Tworzona z pasji przez Tomasza i Martę Janiewicz. Wspólnie tworzą przestrzeń warsztatową dla wszystkich chętnych w Polsce oraz za granicą od wielu lat. Grupa specjalizuje się w improwizacji teatralnej. Doświadczenie lidera Tomasza Janiewicza w tej dziedzinie sięga czterech lat nauki w Vancouver w Kanadzie, które wraz z Chicago, przoduje na arenie światowej improwizacji. Uczestniczył w szkołach teatralnych, które były punktem startowym dla światowej sławy improwizatorów takich jak Colin Mochrie czy Ryan Stiles z „Whose Line is it Anyway?”. Warsztaty bazują na metodach Keitha Johnstone’a z Londynu oraz Violi Spolin z Chicago. Tomek jest jednym z pionierów nauczania improwizacji w Polsce i założycielem pierwszej we Wrocławiu grupy improwizacyjnej „Jesiotr”, która od 2012 roku aktywnie występuje na scenach Wrocławia. Marta Janiewicz wykształciła się w teatrze Jesiotr oraz występowała w Jesiotrze. Warsztaty Iskry Serca gościły na licznych festiwalach, w tym Fruń, Organic, Kocham Cię, a także na festiwalach za granicą, takich jak Shankra w Szwajcarii. Zapraszamy do odwiedzenia strony Iskry Serca: https://www.iskraserca.pl/