Tomasz Janiewicz i Marta Zabawa i W kontakcie z Teraźniejszością – Warsztat Impro

Tomasz Janiewicz i Marta Zabawa

Teatr improwizacji to teatr, który żyje w każdym wymiarze. Uczy umiejętności interakcji z otoczeniem, odkrywa wewnętrzne warstwy kreatywności i spontaniczności oraz uczy akceptacji i wyrażania siebie w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu. To jedna z najskuteczniejszych metod edukacji, sposób na odkrycie siebie, swojej odwagi i radości tworzenia. To sposób na pokonanie wstydu i strachu przed sobą i innymi. To sztuka współpracy i jogi mentalnej.

Używając technik improwizacji będziemy stopniowo budować nasze umiejętności łączenia się z chwilą obecną, naszymi ciałami, otoczeniem i siłą życiową w nas. Osiągniemy stan przepływu i nauczymy się nawigować i balansować na ostrzu noża tu i teraz. Będziemy sukcesywnie odkrywać i przełamywać nasze wewnętrzne blokady i bariery, które oddzielają nas od pełnego doświadczania siebie, innych i otaczającego nas świata.

Warsztaty rozpoczynają się zabawnymi grami na rozgrzewkę, które wprowadzają uczestników w teraźniejszość i kontakt ze sobą. Następnie odbywa się praktyka prostych technik, z których każda koncentruje się na jednym konkretnym aspekcie teatru improwizowanego. Na koniec wszystkie elementy są łączone w tworzenie zabawnych i ekscytujących scen improwizacyjnych, w których uczestnicy mogą sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności.

W zabawnej i energetycznej atmosferze odkryjemy nasze wewnętrzne dary, uwolnimy nasze wewnętrzne dziecko, poznamy siebie i będziemy się dobrze bawić w bezpiecznej i akceptującej przestrzeni. Wyjdziesz z głębszą wiedzą o sobie i ścieżce własnego rozwoju osobistego.

Tomek
Uczył się improwizacji przez 4 lata w Vancouver, Kanadzie, które wraz z Chicago, jest na czele światowej sceny improwizacyjnej. W teatrach, na których kursy uczęszczał, zaczynali swoją karierę znani na całym świecie improwizatorzy, tacy jak Colin Mochrie czy Ryan Stiles z programu „Whose Line is it Anyway?”.  Swoje warsztaty opiera na dwóch szkołach, Keitha Johnstone z Londynu i Violi Spolin z Chicago. Jest założycielem grupy improwizacyjnej „Jesiotr” która występuje na scenie wrocławskiej od 2012 roku.

Marta
Ukończyła ASP w 2005 r. po czym działała zawodowo jako grafik. Była przy formowaniu się teatru Jesiotra, z którym z czasem zaczęła dawać wystąpienia publiczne. Nazwa teatru Jesiotr zrodziła się pod wpływem scenki, gdzie solo odegrała życie płodowe jesiotra. Scenka tak zapadła członkom grupy w pamięć, że postanowili nazwać się grupą teatralną “Jesiotr”. Podróżowała po wielu krajach i kontynentach. Uczy jogi osoby z ograniczeniami ruchowymi, prowadzi medytację oraz muzykoterapię poprzez gongi i inne instrumenty.

Poniżej linki:

Warsztat z festiwalu „Kocham Cię” z ubiegłego roku:
https://youtu.be/ByP2qKaOCEk

Grupa „Jesiotr”:
https://www.facebook.com/TeatrJesiotr
https://jesiotr.org/
https://www.youtube.com/user/teatrjesiotr/videos