Mirella Gastołek i Słowiańscy Superbohaterowie

Mirella Gastołek

Mam na imię Mirella i prowadzę swój autorski koncept MiiKADO. Jest to linia ekologicznej odzieży i dodatków powstała w oparciu o ideę zero waste i upcyklingu. Tworzę ją z miłości i szacunku do naszej ukochanej Matki Ziemii. Daję nowe życie starym ubraniom, propagując modę cyrkularną. Naprawiam je oraz maluję na nich własne projekty grafik. Moją twórczość uzupełniam szkicami i malarstwem akrylowym na płótnie. Prowadzę jednocześnie ekologiczne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.
Swoje prace tworzę w Warszawie, jednak sercem związana jestem z Mazurami, skąd właśnie pochodzę. Lasy i jeziora dodają mi mocy, więc uciekam w te okolice, gdy tylko mam okazję. Ładuję tam swoje baterie, ale również czerpię mnóstwo dodatkowych inspiracji.
Mówię głośno o ekologii, namawiając wszystkich do zwracania uwagi na swoje nawyki związane z tą kwestią. Wszystko zaczyna się od naszej świadomości – oczyszczając swoje wnętrze przestajemy również zanieczyszczać otoczenie. Jeśli zdamy sobie z tego sprawę, wszelkie proekologiczne rozwiązania staną się normą w naszym życiu, przestaniemy się nad nimi zastanawiać a zaczniemy w końcu wdrażać.

SŁOWIAŃSCY SUPERBOHATEROWIE

Warsztaty artystyczne dla dzieci, które przeniosą nas w świat słowiańskich mitów i baśni. Ekologiczne zajęcia, w trakcie których stworzymy niepowtarzalne stroje, przerabiając i malując nasze stare ubrania. Porozmawiamy o postaciach występujących w wierzeniach i mitach mieszkańców naszego regionu.
Słowiańscy Superbohaterowie to autorski projekt warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym promujący kulturę Słowian w oparciu o zajęcia plastyczne z upcyklingu odzieży.
Warsztaty te łączą ekoedukację i zabawę sztuką z promocją naszej rodzimej kultury słowiańskiej. Połączenie tych elementów tworzy dla dzieci przestrzeń do kreatywnego i nieograniczonego wyrażania siebie.

Warsztaty skierowane są do dzieci, możliwość uczestnictwa wspólnie z rodzicami.