Maria Block i Kręgi Opowieści Porodowych i o Stracie

Maria Bloc

Krąg Opowieści Porodowych oraz Krąg Opowieści o Stracie

Pierwszy z Kręgów będzie bezpieczną przestrzenią Kobiet, które urodziły dzieciątko. Do podzielenia się swoją historią bez oceny, w atmosferze współczucia, podziwu, akceptacji, zrozumienia. Nieważne, jak urodziłaś. Jeśli spełniły się Twoje porodowe marzenia, cieszymy się z Tobą. Jeśli zrobiono Wam krzywdę, przytulimy. Być może żadne słowa nie będą potrzebne.

Drugi Krąg poprowadzę z myślą o tych z Was, które musiały pożegnać własne dzieciątko na zawsze. Które poroniły, dokonały aborcji, poddały się na drodze do poczęcia lub wciąż na niej są. Także dla tych, których starsze dzieci odeszły.

Nie powiem, że wiem, przez co przechodzisz. Przez co przeszłaś. Tego nie da się wiedzieć, ale można wysłuchać, być, uznać i pokłonić się temu, co się stało. Tyle potrafię Wam zaoferować, drogie Mamy. Bo nimi jesteście bez względu na wszystko.

Zapraszam do cichej, bezpiecznej, siostrzanej przestrzeni pozbawionej rad i rozwiązań. W Kręgu wszystkie jesteśmy równe i połączone. Dzieje się miłość. Obyście opuściły nasze spotkania umocnione.