Katarzyna Piwońska i Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM)

KATARZYNA PIWOŃSKA

Jestem dyplomowanym terapeutą w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). W praktyce terapeutycznej dobieram indywidualne zestawy ziołowe oraz przeprowadzam zabiegi akupunktury w oparciu o diagnozę medycyny chińskiej: wywiad oraz diagnoza z języka i pulsu. Odbyłam m.in. 4-letnie szkolenie w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzone przez Matthiasa Hunecke z Instytutu Avicenny (Niemcy) oraz 2- letni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzony przez Śląską Akademię Akupunktury. Medycyna Chińska jest moją pasją. W dalszym ciągu intensywnie podnoszę swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach dla zaawansowanych w TCM.

Na Festiwalu opowiem Państwu o mojej Ziołowej Apteczce – o działaniu skutecznych i bezpiecznych mieszanek ziołowych m. in. na  przeziębienie,  ból zatok i problemy z trawieniem. Dzięki tej wiedzy w przyszłości nie będziecie musieli stosować chemii czy np. antybiotyków w przypadku przeziębienia. Zyskasz spokój, działając zgodne z naturą, z zastosowaniem ziół, które pomagają bez skutków ubocznych. 

Dlaczego warto stosować chińskie zioła?

Jest to metoda sprawdzona, ponieważ ziołolecznictwo chińskie liczy już kilka tysięcy lat. W  tym czasie podstawowe zioła i  substancje lecznicze były stosowane według tych samych zasad. Skuteczność tej metody potwierdzają wieki jej stosowania w  praktyce. Stosowanie receptur ziół chińskich pozwala uniknąć niekorzystnych działań ubocznych, ponieważ zioła-składniki receptury wzajemnie się wzmacniają, redukują i równoważą oddziaływania niekorzystne, ukierunkowują swoje działanie – jest to więc potężne narzędzie lecznicze. Chińskie zioła wysokiej jakości i czystości, podobnie jak żywność ekologiczna, są w  pełnym zakresie dostępne na rynku.