Katarzyna Barańska i Taniec Intuicyjny

Katarzyna Barańska i Taniec Intuicyjny

Katarzyna Barańska jest psychologiem, psychoenergoterapeutą, artystką, tancerką, nauczycielka tańca i choreografem. Jako inicjatorka i twórczyni przestrzeni do spotkań ze sztuką tańca w ramach działań Strefy Tańca i Teatru Tańca ART DANCE stworzyła autorski spektakl „Przebudzenie – Tańcz Swój Taniec” (kolejne odsłony są w trakcie przygotowań), a także współtworzyła przedstawienie w oparciu o prace prof.  W. Sedlaka „Życie jest Światłem”.

Na bazie własnych doświadczeń w pracy nad sobą i z ludźmi wytworzyła się jej autorska, a zarazem indywidualnie dostosowana metoda pracy oparta na poszerzaniu świadomości i integracji w obszarach Ciała, Umysłu jak i Duszy – ART DANCE Therapy (Sztuka Tańca Terapeutycznego) oraz ART DANCE Healing (Sztuka Tańca Uzdrawiającego).

Katarzyna jest również inicjatorką projektu ŚWIAtDOMiłOŚĆi, którego intencją jest poszerzanie wiedzy i świadomości, szczególnie w zakresach świadomego partnerstwa, rodzicielstwa, świadomego poczęcia i naturalnych narodzin oraz wspierania dzieci, rodziców i rodzin na kolejnych etapach ich życia. 

Warsztat Tańca Intuicyjnego – „(Za)Tańcz(My) Swój Taniec – Uwolnij, Ukochaj, Wyraź Siebie”

Zapraszamy do medytacyjnej podróży w głąb Siebie w tańcu intuicyjnym przy akompaniamencie muzyki improwizowanej na żywo. Podczas warsztatu nie poznajemy ustalonej choreografii, ale dajemy się poprowadzić intuicji czyli naszej wewnętrznej mądrości.

Taniec z przestrzeni czucia/serca jest wspierającym narzędziem do ponownego połączenia się ze świadomością naszego ciała i jego potrzebami. Za pomocą intuicyjnego ruchu możemy wyciszyć umysł i natłok myśli dając przestrzeń na wyrażenie emocji, uczuć oraz pragnień. Otoczyć Siebie uwagą i miłością, a tym samym uzdrowić to co nieukochane, wypierane czy zapomniane. 

Podczas warsztatów stworzymy wspólnie przestrzeń, w której zadbamy o Ciało, Umysł i Duszę, czyli CUD jakim JESTEŚMy. Pozwolimy sobie odkryć siebie na nowo otaczając opieką i uważnością nasze wewnętrzne dziecko oraz harmonizując energię męską i żeńską w nas, tak aby stać się ponownie świadomym twórcą swojego życia.

Taniec intuicyjny umożliwia nam nie tylko połączenie się ze swoim wnętrzem, sprawia także, że jesteśmy w stanie w bardziej klarowny sposób odbierać sygnały z otoczenia  (znajomi, partnerzy, dzieci, zwierzęta, rośliny, natura…) i precyzyjniej komunikować się z nimi szanując zarówno swoją jak i ich przestrzeń. Zanurzając się w tańcu mamy możliwość pobyć ze sobą, w uważanej obecności i na nowo odnaleźć najlepszy rytm dla nas, który możemy przenieść na nasze codzienne życie oraz relacje ze sobą i z otoczeniem. 

Zapraszamy  na ISTOTne Spotkanie, czyli Spotkanie ze Swoją Istotą w tańcu.
Zapraszamy do Wytańczenia Swojego Tańca.