Aleksandra Łukomska i Warsztaty Teatralne dla Dorosłych i dla Dzieci

Aleksandra Łukomska

Cześć, jestem Ola. Zajmuję się pracą z ciałem, zgłębianiem siebie poprzez terapię, pracą z dziećmi oraz nauką bycia w naturze, poszukiwaniem pierwotności. W międzyczasie studiuję na wydziale Artes Librerales. Od paru lat prowadzę gościnnie warsztaty teatralne, kręgi emocji oraz warsztaty improwizacji – uwielbiam pokazywać ludziom różne możliwości poznania siebie, swoich granic oraz odpuszczania życia w ciągłym spięciu i powadze. Obserwowanie procesu, w którym ludzie na moich warsztatach wychodzą ze swoich “skorupek”, to najprzyjemniejsza część mojej pracy.

Dorośli, „Bardzo (nie)poważne warsztaty!”

Warsztat trwa 90 minut – podczas niego krok po kroku otwieramy siebie na nowe doświadczenia ruchowe, poszukujemy ruchu w przestrzeni i wypróbowujemy różne formy ekspresji w 100% bezpiecznej przestrzeni, wolnej od oceny. Podczas warsztatu trochę sobie odpuścimy – poprzez śmiech, krzyk i podążanie za impulsem, zobaczymy jak silne mamy w sobie dziecko i jak ważna jest jego pielęgnacja.

Dzieci, „Świat to nasza scena!” 7+

Warsztat trwa 45 minut – podczas niego razem z najmłodszymi uczestnikami festiwalu będziemy trenować nasz warsztat aktorski! Ćwiczenia polegać będą na współpracy, nauki innych “aktorów”, intensywnym ruchu i pracy z głosem, a przede wszystkim na świetnej zabawie. Dzieci zrelaksują się, będą mogły być “niegrzeczne” oraz poznają swoje mocne strony i spróbują sił w atmosferze teatralnej. Wprowadzone zostaną również elementy improwizacji, która co ciekawe, najlepiej wychodzi właśnie dzieciom!