Agata Zaskórska i Roślinny Spacer Edukacyjny

Agata Zaskórska i Roślinny Spacer Edukacyjny

Spacer edukacyjny z zakresu roślin jadalnych i leczniczych 

🌱Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, omówione zostaną także ich właściwości oraz możliwości wykorzystania surowców w kuchni, lecznictwie, wierzeniach ludowych.
🌱Dzięki nabytej wiedzy w praktyce i samodzielnie określisz jadalne i lecznicze rośliny
🌱Będziemy wspólnie spacerować w poszukiwaniu jadalnych kwiatów.
🌱Uczestnicy przekonają się osobiście o znaczeniu sezonowości: skupiając się na zbiorach poszczególnych miesięcy na przestrzeni roku.

„Witam Cię w mojej Pracowni Fitoterapii. Nazywam się Agata Zaskórska, mieszkam w Częstochowie. Jestem zielarką, fitoterapeutką i edukatorką.  Samym zielarstwem, przetwórstwem i wiedzą o ziołach zajmuję się już ponad 10 lat. Prowadzę praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii, tworząc wiele fitoreceptur, sezonowo organizuję warsztaty praktyczne, wykłady i spacery edukacyjne z zakresu roślin, grzybów i porostów leczniczych i jadalnych. Jestem szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim i pozyskiwaniu z roślin tego, co najcenniejsze. Zielarstwo jest ścieżką życia, kontemplacją, ale i sztuką rzemiosła:  tak ją odczuwam. Duży potencjał w terapii i funkcji widzę w zastosowaniu baniek ogniowych i esencji z roślin, w nurcie terapii dr Bacha. Staram się coraz częściej pomagać Wam dzięki możliwościom wszystkich poznanych przeze mnie fito-metod, często łącząc je bezpośrednio w pracy. Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemniam czas sobie oraz bliskim poprzez ziołowe rękodzieło i rysunek. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do przyrody, życia i kolorów. Uważności i Wdzięczności. Prywatnie jestem praktykiem metody oddechowej rebirthing (RB).”

KONTAKT:

www.pracowniafitoterapii.com
FB: Pracownia Fitoterapii Agata Zaskórska
IG: @pracownia_fitoterapii
Tel: 536 201 063

Pozdrawiam serdecznie,
Agata Zaskórska